انواع دستگاه تصفیه آب خانگی

آب مصرفی در منازل به طور عمده برای چهار منظور: شرب، استحمام، شستشو و سرمایش و گرمایش استفاده میشود. که میتوان بطور کلی آب ورودی ساختمان را تصفیه کرد یا میتوان به طور مجزا برای هر نوع مصرف از دستگاه تصفیه آب برای همان منظور استفاده کرد.

باتوجه به این موضوع که مصرف آب شرب به طور مستقیم با سلامت انسان  در ارتباط است اغلب افراد استفاده از دستگاه تصفیه آب شرب را در اولویت قرار میدهند. دستگاه تصفیه آب خانگی شش فیلتره قادر به تصفیه آب و تولید آب سالم و بهداشتی است که میتوان در صورت تمایل دو فیلتر دیگر نیز به آن افزود، فیلتر قلیایی جهت تنظیم ph آب و فیلتر لامپ خلا جهت ضدعفونی کردن آب.

آب مصرفی در حمام به دلیل دمای بالای آب باعث رسوب گذاری در شیرآلات و سیستم گرمایشی میشود و همچنین کلر موجود در آب برای پوست و مو مضر می باشد.

دستگاه تصفیه آب جهت استحمام با توجه به نوع فیلتر آن به سه دسته: کلرگیر بین راهی، سردوشی ویتامینه و سردوشی هوشمند تقسیم میشوند.

بیشترین میزان آب مصرفی در منازل جهت شستشو استفاده میشود. ناخالصی های موجود درآب باعث کاهش اثر پاکنندگی میشود. با توجه به میزان ناخالصی، کیفیت آب به سخت و نیمه سخت تقسیم میشود. آب سخت علاوه بر مواد معلق از میزان املاح بالایی برخوردار است به طوری که خاصیت پاک کنندگی آب کم میشود. برای تصفیه این بخش مصرف آب میتوان از فیلترهای پیش تصفیه میکرونی، کربنی وضد سرب استفاده نمود.

یکی دیگر از مشکلات مصرفی آب خانگی رسوب گذاری است که باعث کاهش انرژی، کاهش عمر مفید تاسیسات، کاهش فشار، افزایش مصرف آب، افزایش هزینه های نگهداری تاسیسات و …. میباشد. با استفاده از رسوبگیرها که در دستگاه تصفیه آب قرار می گیرند می توان از شکل گیری رسوبات جلوگیری کرد.

شرکت کاسپین ارتباط عرشیا آماده ارائه هر گونه خدمات برای دستگاه های تصفیه آب می باشد، برای آگاهی از محصولات و مشاوره لازم می توانید با شماره های زیر تماس حاصل فرمایید:

تلفن ثابت: 65522923-021          همراه: 09122972091 

مطالب مرتبط