اشعه فیلتر یو وی دستگاه تصفیه آب

اشعه فیلتر یو وی دستگاه تصفیه آب

نور قابل مشاهد توسط انسان در محدوده 400-700 نانومتر است اما نور یو وی در محدوده 200 الی 300 نانومتر تولید می شود و مناسب ترین میزان اشعه جهت از بین بردن باکتری ها و ویروس های موجود در آب می باشد.

فیلتر UV از جمله فیلترهایی بوده که در صنعت تصفیه آب و فاضلاب و همچنین سیستم های تصفیه آب خانگی بسیار مورد استفاده قرار می گیرد. در تصفیه آب، نور یو وی توسط لامپ بخار جیوه و یا در ترکیب های گازی که حاوی جیوه می باشد تولید می شوند.

همان گونه که گفته شد در لامپ های یو وی از جیوه استفاده می کنند و جیوه ماده انتخابی است، به این دلیل که نوری که جیوه بازتاب می کند در محدوده طول موج میکروب کشی است.

خروجی اشعه UV از فیلتر یو وی به غلظت جیوه درون لامپ بستگی دارد و غلظت جیوه تا حد زیادی به فشار لامپ بستگی دارد. لامپ های یو وی کم فشار قادر هستند تا اشعه یو وی را در محدوده 253.7 نانومتر تولید کنند . این طول موج بسیار ایده آل و کاربردی است این نوع لامپ ها با نام LP  نیز شناخته می شوند.

سیستم گندزدایی توسط اشعه یو وی به این صورت است که آب از طریق محفظه ای بلند در اطراف لامپ جیوه قرار می گیرد و در نهایت آبی که در معرض نور شدید لامپ یو وی قرار گرفته است استریل و گندزدایی می شود.

لامپ های یو وی معمولا ساختاری باریک و طولانی دارند. این ساختار به این دلیل بوده که امکان عبور طولانی مدت آب فراهم شود.

در واقع در این فرآیند آب فرصت کافی را برای تماس با اشعه یو وی و استریل شدن را دارد البته دقت داشته باشید که خود لامپ یو وی درون شیشه قرار گرفته است و تماس مستقیم با آب را ندارد. در نتیجه هیچ ضرری به برای انسان ندارد.

فیلتر UV معمولا در مرحله ی هشتم دستگاه تصفیه آب واتر تک قرار می گیرد. واتر تک (water tek) یک برند تایوانی است که به تولید انواع دستگاه تصفیه آب پرداخته است.

اشعه فیلتر یو وی دستگاه تصفیه آب

اشعه فیلتر یو وی دستگاه تصفیه آب

شرکت کاسپین ارتباط عرشیا کمپانی ccra پیشگام در ارائه خدمات آب و فاضلاب، طراح و سازنده انواع دستگاه های تصفیه آب اعم از خانگی، نیمه صنعتی، صنعتی وتهیه و توزیع انواع فیلترهای کارتریج در اندازه های متفاوت و قطعات و لوازم یدکی، آماده ارائه خدمات به مشتریان گرامی می باشد.

ccra با تامین قطعات ولوازم یدکی دستگاه تصفیه آب برند و انواع فیلتر دستگاه تصفیه آب به صورت کاملا اصل و اورجینال و با کادری مجرب و کار آزموده در اسرع وقت آماده خدمت رسانی بصورت حضوری درمحل شما مصرف کنندگان محترم , آمادگی خویش را اعلام می دارد.

جهت سفارش و خرید اینترنتی دستگاه تصفیه آب اینجا را کلیک نمایید.

جهت هرگونه سفارش وخرید با شرکت تماس بگیرید.

تلفن تماس: ۶۵۵۲۲۹۲۳-۶۵۵۲۲۹۶۳-۰۲۱           

همراه: ۰۹۳۶۴۸۴۸۹۲۰-۰۹۱۲۲۹۷۲۰۹۱

مطالب مرتبط