جایگزینی شیر برقی با چهار راهی های مکانیکی تصفیه آب واتر تک

جایگزینی شیر برقی با چهار راهی های مکانیکی تصفیه آب واتر تک

شیر برقی یا چهار راهی مکانیکی دو قطعه با وظیفه مشابه اما ساختار و عملکرد مختلف می باشند که وجود آنها در تمامی دستگاه های تصفیه آب خانگی اسمز معکوس ضروری است.

شیر برقی یا چهار راه مکانیکی وظیفه قطع و وصل جریان آب ورودی به دستگاه را دارند.

در واقع هنگامی که مخزن ذخیره پر می شود، مخزن ذخیره به واسطه وجود سوئیچ های قطع کن خاموش می شود و جریان برق دستگاه قطع می شود، در این حالت لازم است تا جریان آب ورودی به دستگاه نیز قطع شود. شیر برقی در این مواقع وظیفه کنترل ورود و خروج آب به دستگاه را بر عهده دارند.

چهار راهی مکانیکی نوع قدیمی تر شیر برقی می باشد و ممکن است باز هم در برخی از دستگاه های تصفیه آب خانگی واتر تک دیده شود، دقت و عملکرد شیر برقی از چهار راهی های مکانیکی بالاتر است و به همین علت شیرهای برقی جایگزین چهار راهی مکانیکی شده اند.

برای جایگزینی شیر برقی با چهار راهی مکانیکی می توانید مراحل زیر را به ترتیب انجام دهید.

  • دستگاه تصفیه آب را از برق خارج کنید و شیر ورودی آب را نیز ببندید.

  • به چهار راهی مکانیکی چهار شیلنگ تصفیه وارد شده است قطعه ای کوچک و معمولا به رنگ سفید است. با باز کردن شیلنگ و اتصالات چهار راهی را از سیستم خارج کنید.

  • برای نصب شیر برقی به دستگاه لوله آبی را که از فیلتر مرحله سوم دستگاه به سمت پمپ منتقل می شود پیدا کنید و شیر برقی را در آنجا نصب کنید.

  • دقت داشته باشید هنگام نصب شیر برقی به محل ورود و خروج آن دقت کنید و شیلنگ های تصفیه را نیز به خوبی عایق بندی کنید.

  • اکنون دو رشته سیم برق را با سیم های پمپ در حالت موازی قرار دهید. اغلب شیرهای برقی دارای سوکت هستند و برای نصب سیم ابتدا سوکت را باز کنید و شیر برقی را به آن متصل کنید.

  • سپس دستگاه تصفیه آب را به برق متصل کنید و شیر ورودی آب را باز کنید.

جایگزینی شیر برقی با چهار راهی های مکانیکی تصفیه آب واتر تک

جایگزینی شیر برقی با چهار راهی های مکانیکی تصفیه آب واتر تک

شرکت کاسپین ارتباط عرشیا کمپانی ccra پیشگام در ارائه خدمات آب و فاضلاب، طراح و سازنده انواع دستگاه های تصفیه آب اعم از خانگی، نیمه صنعتی، صنعتی وتهیه و توزیع انواع فیلترهای کارتریج در اندازه های متفاوت و قطعات و لوازم یدکی، آماده ارائه خدمات به مشتریان گرامی می باشد.

ccra با تامین قطعات ولوازم یدکی دستگاه تصفیه آب برند و انواع فیلتر دستگاه تصفیه آب به صورت کاملا اصل و اورجینال و با کادری مجرب و کار آزموده در اسرع وقت آماده خدمت رسانی بصورت حضوری درمحل شما مصرف کنندگان محترم , آمادگی خویش را اعلام می دارد.

جهت سفارش و خرید اینترنتی دستگاه تصفیه آب اینجا را کلیک نمایید.

جهت هرگونه سفارش وخرید با شرکت تماس بگیرید.

تلفن تماس: ۶۵۵۲۲۹۲۳-۶۵۵۲۲۹۶۳-۰۲۱           

همراه: ۰۹۳۶۴۸۴۸۹۲۰-۰۹۱۲۲۹۷۲۰۹۱

مطالب مرتبط