سیستم اولترافیلتراسیون در صنعت آب و فاضلاب

سیستم اولترافیلتراسیون در صنعت آب و فاضلاب

در صنعت تصفیه آب و فاضلاب برای این که فرآیند خالص سازی و تصفیه آب انجام شود از روش های مختلفی استفاده می شود .

این فرآیندها ، فرآیندهایی غشایی هستند که به شرح زیر می باشند :

  • میکروفیلتراسیون
  • نانوفیلتراسیون
  • اولترافیلتراسیون
  • اسمز معکوس

در این مطلب درباره ی فرآیند اولترافیلتراسیون برای تصفیه آب اطلاعاتی به دست می آوریم . فرآیند اولترافیلتراسیون چیست ؟ فرآیند اولترافیلتراسیون یکی از فرآیندهای غشایی است که آب با کمک فشار هیدرواستاتیک از یک غشای نیمه نفوذپذیر می گذرد و طی این اتفاق ، آب تصفیه خواهد شد .

در طی این فرآیند ذرات آلاینده ای که در ابعاد 01/0 تا 1/0 میکرون که بسیار ریز هستند و با میکروسکوپ قابل مشاهده اند از آب حذف می شوند .

در فرآیند اولترافیلتراسیون یک محلول از غشای نیمه نفوذ پذیر عبور می کند و از این غشا فقط آب و املاح کم وزن موجود در آن می توانند عبور داده شوند .

تفاوت فرآیندهای غشایی با یکدیگر در واقع تفاوت در ابعاد مولکول هایی است که این غشاها می توانند حذف کنند ، می باشد .

در طی گذر آب از غشای نیمه نفوذ پذیر اولترافیلتراسیون ویروس ها ، مواد مختلف همچون سیلیس ، اندوتوکسین ها و غیره از آب حذف خواهند شد . به طور کلی از این فرآیند برای جداسازی ماکرومولکول ها که اندازه ی 20 تا 1000 انگستروم دارند ، استفاده می شود .

کاربرد اولترافیلتراسیون : از این فرآیند علاوه بر صنعت تصفیه آب در صنایع لبنی برای تولید پنیر و مواد غذایی نیز استفاده می شود .

سیستم اولترافیلتراسیون در صنعت آب و فاضلاب

سیستم اولترافیلتراسیون در صنعت آب و فاضلاب

شرکت کاسپین ارتباط عرشیا کمپانی ccra پیشگام درارائه خدمات آب و فاضلاب، طراح و سازنده انواع دستگاه های تصفیه آب اعم از خانگی، نیمه صنعتی، صنعتی وتهیه و توزیع انواع فیلترهای کارتریج در اندازه های متفاوت و قطعات و لوازم یدکی، آماده ارائه خدمات به مشتریان گرامی می باشد.

ccra با تامین قطعات ولوازم یدکی دستگاه تصفیه آب برند و انواع فیلتر دستگاه تصفیه آب به صورت کاملا اصل و اورجینال و با کادری مجرب و کار آزموده در اسرع وقت آماده خدمت رسانی بصورت حضوری درمحل شما مصرف کنندگان محترم , آمادگی خویش را اعلام می دارد.

جهت سفارش و خرید اینترنتی دستگاه تصفیه آب اینجا را کلیک نمایید.

جهت هرگونه سفارش وخرید با شرکت تماس بگیرید.

تلفن تماس۶۵۵۲۲۹۲۳-۶۵۵۲۲۹۶۳-۰۲۱

همراه۰۹۳۶۴۸۴۸۹۲۰-۰۹۱۲۲۹۷۲۰۹۱

مطالب مرتبط