علت استفاده از سوئیچ قطع فشار بالا در دستگاه تصفیه آب واتر تک

علت استفاده از سوئیچ قطع فشار بالا در دستگاه تصفیه آب واتر تک

سوئیچ قطع کن فشار بالا یا سوییچ هایپرشر (high pressure) در تمامی دستگاه های تصفیه آب خانگی اسمز معکوس از جمله سیستم های تصفیه آب تایوانی واتر تک (water tek) کاربرد دارد.

از ویژگی های سیستم های اسمز معکوس دارا بودن مخزن ذخیره است، در صورتی که در سایر روش های تصفیه آب وجود مخزن ضروری نمی باشد.

به دلیل وجود مخزن در دستگاه های تصفیه آب RO به محض اینکه مخزن ذخیره از آب تصفیه شده پر شود، تولید آب و فرآیند فیلتراسیون آب باید متوقف گردد.

در غیر این صورت اگر تولید آب تصفیه شده به طور مداوم ادامه پیدا کند فشار زیادی به تیوپ درون مخزن وارد شده و ممکن است منجر به پارگی تیوپ مخزن شود.

سوئیچ قطع فشار بالا در قسمت آب خروجی تصفیه شده از هوزینگ ممبران متصل می گردد. در واقع این قطعه بین مخزن ذخیره و فیلتر ممبران قرار گرفته است.

هنگامی که درون مخزن آبی وجود نداشته باشد فشار بسیار کمی نیز داخل سوئیچ فشار بالا وجود دارد و سوئیچ جریان برق را برقرار می کند. اما اگر مخزن ذخیره از آب تصفیه شده پر شود، فشار داخلی مخزن نیز بالا رفته و این فشار به سنسور فشار بالا منتقل می شود. در این حالت سوئیچ فشار بالا وظیفه دارد تا جریان برق را قطع کند.

سوئیچ high pressure با قطع و وصل کردن جریان برق سبب خاموش و روشن شدن پمپ و در نهایت خاموش و روشن شدن دستگاه می شود.

فشار استاندارد برای باز شدن سنسور فشار بالا حدودا 20-25 PSI  است. در واقع این فشار، فشاری است که طی آن آب تصفیه شده تولید می شود و وارد مخزن می شود و اما فشار نهایی برای بسته شدن سوئیچ فشار بالا حدود 30-35 PSI است و طی آن آب ورودی به مخزن قطع می گردد.

علت استفاده از سوئیچ قطع فشار بالا در دستگاه تصفیه آب واتر تک

علت استفاده از سوئیچ قطع فشار بالا در دستگاه تصفیه آب واتر تک

شرکت کاسپین ارتباط عرشیا کمپانی ccra پیشگام در ارائه خدمات آب و فاضلاب، طراح و سازنده انواع دستگاه های تصفیه آب اعم از خانگی، نیمه صنعتی، صنعتی وتهیه و توزیع انواع فیلترهای کارتریج در اندازه های متفاوت و قطعات و لوازم یدکی، آماده ارائه خدمات به مشتریان گرامی می باشد.

ccra با تامین قطعات ولوازم یدکی دستگاه تصفیه آب برند و انواع فیلتر دستگاه تصفیه آب به صورت کاملا اصل و اورجینال و با کادری مجرب و کار آزموده در اسرع وقت آماده خدمت رسانی بصورت حضوری درمحل شما مصرف کنندگان محترم , آمادگی خویش را اعلام می دارد.

جهت سفارش و خرید اینترنتی دستگاه تصفیه آب اینجا را کلیک نمایید.

جهت هرگونه سفارش وخرید با شرکت تماس بگیرید.

تلفن تماس: ۶۵۵۲۲۹۲۳-۶۵۵۲۲۹۶۳-۰۲۱           

همراه: ۰۹۳۶۴۸۴۸۹۲۰-۰۹۱۲۲۹۷۲۰۹۱

مطالب مرتبط