علت ایجاد صدای ناهنجار از پمپ تصفیه آب خانگی واتر تک

علت ایجاد صدای ناهنجار از پمپ تصفیه آب خانگی واتر تک

پمپ یکی از قطعات ثابت و اصلی دستگاه های تصفیه آب خانگی اسمز مکعوس واتر تک است که با برق 24 ولت کار می کند و اجزای آن شامل کلگی و بدنه پمپ می باشد.

در بخش کلگی بخشی به نام بلبرینگ وجود دارد که در ایجاد تامین فشار آب نقشی مهم دارد.

در قسمت کلگی پمپ سوپاپ مکنده قرار گرفته است و بخشی دورانی وجود دارد که وظیفه دارد آب را با شتاب بالا به فیلتر ممبران پمپاژ کند.

دقت داشته باشید که اگر فیلتر ممبران دچار گرفتگی شده باشد واشر   بین آب و موتور پاره می شود و کلگی پمپ دچار نشتی آب می شود.

ایجاد صدای ناهنجار از پمپ تصفیه بنا به ایجاد دو مشکل بروز پیدا کند. این مشکل یا مربوط به بلبرینگ گرداننده سیم پیچ بوده و یا کلگی موتور به بدنه موتور پمپ محکم متصل نشده است.

در برخی از دستگاه های تصفیه آب خانگی که پمپ تصفیه به صورت عمودی متصل می شود ممکن است از طریق انتهای موتور، آب وارد سیم های برقی شود، در این صورت بلبرینگ پمپ خراب می شود و خرابی بلبرینگ منجر به ایجاد صدای ناهنجار از پمپ می شود.

یکی دیگر از علت های صدای ناهنجار از پمپ شل شدن کلگی از بخش اتصال به بدنه پمپ است. برای رفع این مشکل می توانید با استفاده آچار مناسب، پیچ های کلگی را سفت کنید.

برای عملکرد بهتر پمپ و جلوگیری از بروز مشکلات فوق بهتر است موارد زیر را رعایت کنید.

  • هر چند وقت یک بار پیچ های کلگی را محکم کنید.

  • از استفاده روغن و انواع مواد شیمیایی در قسمت موتور و کلگی پمپ بپرهیزید.

  • از پاشیدن آب بر روی قطعات برقی خودداری نمایید.

علت ایجاد صدای ناهنجار از پمپ تصفیه آب خانگی واتر تک

علت ایجاد صدای ناهنجار از پمپ تصفیه آب خانگی واتر تک

شرکت کاسپین ارتباط عرشیا کمپانی ccra پیشگام در ارائه خدمات آب و فاضلاب، طراح و سازنده انواع دستگاه های تصفیه آب اعم از خانگی، نیمه صنعتی، صنعتی وتهیه و توزیع انواع فیلترهای کارتریج در اندازه های متفاوت و قطعات و لوازم یدکی، آماده ارائه خدمات به مشتریان گرامی می باشد.

ccra با تامین قطعات ولوازم یدکی دستگاه تصفیه آب برند و انواع فیلتر دستگاه تصفیه آب به صورت کاملا اصل و اورجینال و با کادری مجرب و کار آزموده در اسرع وقت آماده خدمت رسانی بصورت حضوری درمحل شما مصرف کنندگان محترم , آمادگی خویش را اعلام می دارد.

جهت سفارش و خرید اینترنتی دستگاه تصفیه آب اینجا را کلیک نمایید.

جهت هرگونه سفارش وخرید با شرکت تماس بگیرید.

تلفن تماس: ۶۵۵۲۲۹۲۳-۶۵۵۲۲۹۶۳-۰۲۱           

همراه: ۰۹۳۶۴۸۴۸۹۲۰-۰۹۱۲۲۹۷۲۰۹۱

مطالب مرتبط