عمل کربن گیری فیلتر های کربنی واتر تک

عمل کربن گیری فیلتر های کربنی واتر تک

دستگاه تصفیه آب دارای چندین فیلتر می باشد که بعضی از آنها از جنس کربن می باشند. فیلتر های کربنی حاوی دانه های کربن و یا قطعه های یکپارچه می باشند این فیلتر ها مواد آلی، بو، مزه بد کلر را از آب حذف می کنند.

در دستگاه تصفیه آب 3 فیلتر کربنی وجود دارد مرحله 2 و3 و5 کربنی هستند و عملکرد مشابهی دارند و مکمل یکدیگرند فیلتر دو و پنج کربن گرانول و پست کربن به صورت پودری می باشد اما فیلتر سوم کربن بلاک به صورت فشرده و قطعه ای یکپارچه ساخته شده است.

این دانه های کربنی دارای جذب بالایی می باشند و برخی آلودگی های عناصر مضر در آب را حذف می کنند از جمله کلر آب. وقتی که آب برای اولین بار از فیلترهای پودری عبور می کند ( هنگام نصب فیلتر تازه) اولین آب خروجی از دستگاه در حدود 4 ,5  لیتر به رنگ مشکی می باشد زیرا حاوی کربن پودری می باشد و به اصطلاح فیلتر شسته می شود و دانه های بسیار ریز کربنی آن با آب مخلوط می شوند هر چقدر کیفیت فیلتر بالا باشد مقدار آب سیاه کمتر است.

 ضرورت کربن گیری در دو فیلتر دو و پنج مهم می باشد تا از آسیب دیدن دستگاه و قطعات جلو گیری شود. دانه های کربنی موجود در فیلتر با ساییده شدن به هم گرده های پودری خیلی ریز ایجاد می کنند که به رنگ سیاه می باشند در این صورت آب هنگام عبور از این فیلتر ها گرده ها را در خود حل می کنند و به دلیل ریز بودن می توانند همراه آب از فیلتر عبور کنند و به صورت آب سیاه رنگ در مخزن ذخیره شوند.

اگر این آب سیاه وارد مخزن شود می تواند باعث ایجاد جلبک در مخزن شود و کیفیت آب مصرفی کاهش یابد همچنین به فیلتر ها نیز آسیب می رساند و موجب گرفتگی منافذ فیلتر ممبران می شود و به دستگاه آسیب وارد می کند.

برای جلوگیری از این عمل باید فیلتر های 2 و 5 کربن گیری شوند. برای حذف آب سیاه ابتدا باید دستگاه تصفیه آب را روشن کرده و آب ورودی دستگاه را نیز باز می کنیم همزمان با باز شدن آب ورودی ظرف مناسبی در زیر هوزینگ سوم قرار می دهیم.

آب خروجی سیاه حاصل از کربن پودری وارد ظرف می شود. برای کربن گیری کامل باید صبر کنیم که آب کاملا شفاف شود. بعد از شفاف شدن آب دستگاه را خاموش کرده . فیلتر مرحله سوم یا کربن بلاک را در هوزینگ سوم قرار می دهیم .با آچار مخصوص هوزینگ سوم را محکم ببندیم. آب ورودی به دستگاه تصفیه آب را باز می کنیم . دستگاه را روشن می کنیم.

عمل کربن گیری فیلتر های کربنی واتر تک

عمل کربن گیری فیلتر های کربنی واتر تک

شرکت کاسپین ارتباط عرشیا کمپانی ccra پیشگام در ارائه خدمات آب و فاضلاب، طراح و سازنده انواع دستگاه های تصفیه آب اعم از خانگی، نیمه صنعتی، صنعتی و تهیه و توزیع انواع فیلترهای کارتریج در اندازه های متفاوت و قطعات و لوازم یدکی، آماده ارائه خدمات به مشتریان گرامی می باشد.

ccra با تامین قطعات ولوازم یدکی دستگاه تصفیه آب برند و انواع فیلتر دستگاه تصفیه آب به صورت کاملا اصل و اورجینال و با کادری مجرب و کارآزموده در اسرع وقت آماده خدمت رسانی به صورت حضوری در محل شما مصرف کنندگان محترم , آمادگی خویش را اعلام می دارد.

جهت سفارش و خرید اینترنتی دستگاه تصفیه آب اینجا را کلیک نمایید.

جهت هرگونه سفارش و خرید با شرکت تماس بگیرید.

تلفن تماس۶۵۵۲۲۹۲۳-۶۵۵۲۲۹۶۳-۰۲۱

همراه۰۹۳۶۴۸۴۸۹۲۰-۰۹۱۲۲۹۷۲۰۹۱

مطالب مرتبط