نحوه تست آداپتور در دستگاه تصفیه آب خانگی واتر تک watertek

نحوه تست آداپتور در دستگاه تصفیه آب خانگی واتر تک watertek

آداپتور یا ترانس قطعه ای کوچک و به رنگ مشکی است که به نوعی برای راه اندازی پمپ تصفیه آب به کار برده می شود. پمپ به همراه قطعات برقی دیگری نیز می آید که با جریان برق کار می کنند.

آداپتور وظیفه دارد تا برق شهری را که با ولتاژ 220 ولت به دستگاه وارد می شود دریافت کند و به برق 24 ولت که برق مورد نیاز سیستم های تصفیه آب خانگی واتر تک و سایر  دستگاه های تصفیه آب خانگی است، تبدیل نماید.

اگر دستگاه تصفیه مورد استفاده در منزلتان با ایجاد و اتصال جریان برق کار نمی کند و تمامی قطعات به درستی نصب شده اند و از طرفی دیگر مخزن ذخیره خالی است یکی از گزینه های عیب یابی سیستم، می تواند خرابی آداپتور باشد.

این قطعه جریان الکتریکی را القا می کند و سبب کاهش ولتاژ جریان برق می شود و نکته مهم در عملکرد این قطعه این است که جریان برق را بدون نوسان و تغییر در ولتاژ به قطعات برقی برساند.

برای اطمینان از عملکرد صحیح این قطعه و تست آن می توانید مراحل زیر را به ترتیب انجام دهید.

  • ابتدا یک اهم متر تهیه کنید. در اولین مرحله دو سر ورودی سیم برق را تست کنید و سپس دو سر خروجی آداپتور را به اهم متر متصل کنید. در این حالت عقربه اهم متر باید به حرکت در بیاید، در غیر این صورت ترانس سوخته است.

  • می توانید یک وسیله برقی را که با ترانس هم ولتاژ است به ترانس متصل نمایید، اگر وسیله کار نکرد نیز ترانس خراب است.

  • در آزمایش دیگر می توانید سیم نازکی به یکی از سیم های خروجی ترانس متصل کنید و سر دیگر را برای یک لحظه به خروجی دیگر آداپتور وصل کنید، در این حالت اگر جرقه ایجاد شد ترانس سالم است.

نکته : این قطعه چون با برق کار می کند برای تست آن بسیار باید دقت کرد . بهتر است این کار توسط متخصصان فنی انجام گیرد.

نحوه تست آداپتور در دستگاه تصفیه آب خانگی واتر تک watertek

نحوه تست آداپتور در دستگاه تصفیه آب خانگی واتر تک watertek

شرکت کاسپین ارتباط عرشیا کمپانی ccra پیشگام در ارائه خدمات آب و فاضلاب، طراح و سازنده انواع دستگاه های تصفیه آب اعم از خانگی، نیمه صنعتی، صنعتی وتهیه و توزیع انواع فیلترهای کارتریج در اندازه های متفاوت و قطعات و لوازم یدکی، آماده ارائه خدمات به مشتریان گرامی می باشد.

ccra با تامین قطعات ولوازم یدکی دستگاه تصفیه آب برند و انواع فیلتر دستگاه تصفیه آب به صورت کاملا اصل و اورجینال و با کادری مجرب و کار آزموده در اسرع وقت آماده خدمت رسانی بصورت حضوری درمحل شما مصرف کنندگان محترم , آمادگی خویش را اعلام می دارد.

جهت سفارش و خرید اینترنتی دستگاه تصفیه آب اینجا را کلیک نمایید.

جهت هرگونه سفارش وخرید با شرکت تماس بگیرید.

تلفن تماس: ۶۵۵۲۲۹۲۳-۶۵۵۲۲۹۶۳-۰۲۱           

همراه: ۰۹۳۶۴۸۴۸۹۲۰-۰۹۱۲۲۹۷۲۰۹۱

  • طریقه امتحان سالم بودن آداپتور آب شیرین کن

مطالب مرتبط