نحوه ی تعویض فیلتر ممبران واتر تک  Water Tek

نحوه ی تعویض فیلتر ممبران واتر تک  Water Tek  :
فیلتر ممبران دستگاه تصفیه آب واتر تک (Water Tek) برند Filmtec آمریکا بوده و فقط در مرحله چهارم دستگاه های اسمز معکوس یا RO قرار دارد . فیلتر ممبران فیلتر اصلی دستگاه به شمار می رود و دارای 1 ورودی و 2 خروجی است که از خروجی اول آب خالص وارد مرحله بعد شده و از خروجی دوم آب پساب خارج می شود . وظیفه اصلی آن حذف میکروب ها ، ویروس ها و تمام مواد محلول و نامحلول تا قطر 0.0001 میکرون است .

چون فیلتر ممبران اصلی ترین عضو در دستگاه تصفیه آب است باید به موقع تعویض شود تا آب تولید شده بو و مزه ی بد نگیرد. این فیلتر در مرحله ی چهارم و بر روی شاسی دستگاه قرار دارد.

فیلتر ممبران را معمولا هر 1 یا 2 سال یک بار تعویض می کنند که در صورت وجود عواملی مثل خرابی فیلترهای مراحل قبل ، کیفیت خود فیلتر ، سختی زیاد آب ، استفاده زیاد از فیلتر و غیره می توانند باعث کاهش این زمان شوند. حال اگر زمان تعویض فیلتر رسیده بود بهتر است از افراد متخصص کمک بگیرید در غیر این صورت با رعایت مراحلی که در زیر شرح می دهیم می توانید برای تعویض آن اقدام کنید :

اولین کاری که باید انجام دهید بستن شیر مخزن ، شیر آب ورودی و کشیدن دستگاه از برق است. پس از آن شلنگ ها را آزاد کرده و اگر اتصالات با شلنگ های کوتاه به هم وصل بودند با دقت آن ها را از هم جدا کنید . در مرحله بعد شلنگ ورودی هوزینگ و درب هوزینگ را باز کرده و به کمک یک گیره یا انبردست فیلتر را از آن خارج کنید سپس فیلتر جدید را به گونه ای درون هوزینگ قرار دهید که سمتی که واشر سیاه رنگ دارد بالا باشد و قسمتی که دو اورینگ کوچک دارد ته ممبران باشد بعد کمی به آن فشار وارد کنید تا به خوبی درون هوزینگ جا بگیرد .
اگر در جا سازی فیلتر جدید مشکلی وجود داشته باشد باعث بهم خوردن روند کار آن شده و ممکن است در قسمت خروجی ، آب پساب و آب خالص با هم مخلوط شوند . در انتها شیر برداشت را باز کرده و دستگاه را به برق بزنید سپس طی چند دفعه با فاصله زمانی مختلف آب را تصفیه کرده و با دستگاه TDS متر میزان سختی آن را اندازه بگیرید تا اطمینان پیدا کنید آب پساب با آب خالص تماسی نداشته است .

نحوه ی تعویض فیلتر ممبران واتر تک  Water Tek

نحوه ی تعویض فیلتر ممبران واتر تک  Water Tek

شرکت کاسپین ارتباط عرشیا کمپانی ccra پیشگام در ارائه خدمات آب و فاضلاب، طراح و سازنده انواع دستگاه های تصفیه آب اعم از خانگی، نیمه صنعتی، صنعتی وتهیه و توزیع انواع فیلترهای کارتریج در اندازه های متفاوت و قطعات و لوازم یدکی، آماده ارائه خدمات به مشتریان گرامی می باشد.

ccra با تامین قطعات ولوازم یدکی دستگاه تصفیه آب برند و انواع فیلتر دستگاه تصفیه آب به صورت کاملا اصل و اورجینال و با کادری مجرب و کار آزموده در اسرع وقت آماده خدمت رسانی بصورت حضوری درمحل شما مصرف کنندگان محترم , آمادگی خویش را اعلام می دارد

جهت سفارش و خرید اینترنتی دستگاه تصفیه آب اینجا را کلیک نمایید.

جهت هرگونه سفارش وخرید با شرکت تماس بگیرید.

تلفن تماس: ۶۵۵۲۲۹۲۳-۶۵۵۲۲۹۶۳-۰۲۱           همراه: ۰۹۳۶۴۸۴۸۹۲۰-۰۹۱۲۲۹۷۲۰۹۱

مطالب مرتبط