نشانه های خرابی کلگی پمپ واتر تک watertek

نشانه های خرابی کلگی پمپ واتر تک watertek

پمپ از ضروری ترین قطعات دستگاه های تصفیه آب اسمز معکوس است که در دستگاه های تصفیه آب خانگی واتر تک (water tek) از با کیفیت ترین و بهترین نوع آن استفاده شده است.

در واقع فرآیند اسمز معکوس بدون حضور پمپ صورت نمی گیرد زیرا معکوس شدن جریان اسمزی در فیلتر ممبران تنها با فشار کافی ایجاد می شود. پمپ ها در قسمت بالایی خود دارای قسمتی به نام کلگی (head) می باشند. کلگی یکی از مهم ترین اجزاء پمپ ها شمرده می شود و در تامین فشار لازم برای آب ورودی نقشی موثر دارد.

کلگی پمپ در اثر عوامل مختلفی می تواند آسیب ببیند و نیاز به تعویض داشته باشد. در صورتی که کلگی پمپ خراب شود با نشانه هایی چون ریزش آب از کلگی، صدای بالای پمپ و عدم ایجاد فشار لازم برای آب مواجه می شوید. در صورت ایجاد هر کدام از موارد ذکر شده بهتر است قبل از اینکه پمپ آسیب ببیند و سیستم دچار مشکل شود، کلگی را تعویض کنید.

  • ریزش آب از کلگی :

در صورتی که آب از قسمت کلگی پمپ ریزش کرد بهتر است هر چه زودتر هد پمپ را تعمیر و یا تعویض کنید. پس از تعویض کلگی حتما چک کنید که فیلتر ممبران به درستی کار کند زیرا یکی از عوامل ایجاد نشتی در کلگی، مسدود شدن فیلتر ممبران است.

  • کم بودن فشار آب :

اگر فشار آب خروجی از پمپ از50 psi  کمتر بود بهتر است کلگی را تعویض نمایید تا فشار آب افزایش پیدا کند. زیرا اگر فشار آب ورودی به ممبران کم باشد هم مقدار زیادی آب هدر می رود و هم موتور الکتریکی پمپ آسیب می بیند.

  • شنیده شدن صدای زیاد از پمپ :

در بسیاری از موارد صدای بالای دستگاه ناشی از عملکرد نادرست کلگی است. برای رفع این مشکل در ابتدا پیچ های کلگی را سفت کنید و در صورت ایجاد صدا اقدام به تعویض کلگی نمایید.

نشانه های خرابی کلگی پمپ واتر تک watertek

نشانه های خرابی کلگی پمپ واتر تک watertek

شرکت کاسپین ارتباط عرشیا کمپانی ccra پیشگام در ارائه خدمات آب و فاضلاب، طراح و سازنده انواع دستگاه های تصفیه آب اعم از خانگی، نیمه صنعتی، صنعتی وتهیه و توزیع انواع فیلترهای کارتریج در اندازه های متفاوت و قطعات و لوازم یدکی، آماده ارائه خدمات به مشتریان گرامی می باشد.

ccra با تامین قطعات ولوازم یدکی دستگاه تصفیه آب برند و انواع فیلتر دستگاه تصفیه آب به صورت کاملا اصل و اورجینال و با کادری مجرب و کار آزموده در اسرع وقت آماده خدمت رسانی بصورت حضوری درمحل شما مصرف کنندگان محترم , آمادگی خویش را اعلام می دارد.

جهت سفارش و خرید اینترنتی دستگاه تصفیه آب اینجا را کلیک نمایید.

جهت هرگونه سفارش وخرید با شرکت تماس بگیرید.

تلفن تماس: ۶۵۵۲۲۹۲۳-۶۵۵۲۲۹۶۳-۰۲۱           

همراه: ۰۹۳۶۴۸۴۸۹۲۰-۰۹۱۲۲۹۷۲۰۹۱

  • قیمت کلگی پمپ تصفیه اب

مطالب مرتبط