چرا فیلتر ممبران دستگاه تصفیه آب خانگی واتر تک به فشار بالای آب نیاز دارد؟

چرا فیلتر ممبران دستگاه تصفیه آب خانگی واتر تک به فشار بالای آب نیاز دارد؟

دستگاه تصفیه آب خانگی واتر تک (water tek) مبتنی بر اسمز معکوس در چهارمین مرحله خود دارای فیلتری به نام ممبران است.

ممبران کلمه ای انگلیسی است و به معنای غشاء می باشد. عملکرد غشاء دقیقا مشابه با غشاء سلول همه موجودات است، در واقع این غشاء اجازه می دهد.

تا برخی مواد به فیلتر بعدی راه پیدا کنند و برخی از مولکول ها پشت دیواره غشاء گرفتار شوند. در ساخت غشاء ها از یک فیلتر نیمه تراوا استفاده شده است، در واقع فیلترهای نیمه تراوا نوعی فیلتر می باشند که قطری بسیار نازک دارند و همانند کاغذ می باشند.

این فیلتر به شکل استوانه درآمده است و از یک طرف آب تصفیه نشده وارد فیلتر شده و سپس به شکل گردابی به دور فیلتر نیمه تراوا می گردد و در نهایت آب تصفیه شده از وسط فیلتر خارج می شود.

این فرآیند بر اساس قانون طبیعی اسمز در طبیعت رخ می دهد، اما نکته جالب این است که در این حین یک رفتار طبیعی نقض می شود.

خاصیت طبیعی آب این است که از سمت پرفشار به سمت کم فشار حرکت کند، آبی که حاوی رسوب است و تصفیه نشده است فشار کمتری دارد و به همین دلیل آب زلال نسبت به آبی که حاوی یون است فشار بیشتری دارد و به سمت کم فشار حرکت می کند.

این فرآیند دقیقا بر عکس سیستم های تصفیه آب اسمز معکوس است، برای نقص این قانون و برای اینکه آب از محلول نمک غلیظ جدا شود و نمک و یون های اضافه را پشت ممبران نگه دارد، باید فشار آب تصفیه نشده بیشتر باشد.

به همین دلیل است که در دستگاه های تصفیه آب اسمز معکوس از یک پمپ برای تامین فشار آب استفاده می شود، در این صورت آب از سمت پر فشار به سمت کم فشارتر می رود و فرآیند تصفیه آب به بهترین شکل به اتمام می رسد.

چرا فیلتر ممبران دستگاه تصفیه آب خانگی واتر تک به فشار بالای آب نیاز دارد؟

چرا فیلتر ممبران دستگاه تصفیه آب خانگی واتر تک به فشار بالای آب نیاز دارد؟

شرکت کاسپین ارتباط عرشیا کمپانی ccra پیشگام در ارائه خدمات آب و فاضلاب، طراح و سازنده انواع دستگاه های تصفیه آب اعم از خانگی، نیمه صنعتی، صنعتی وتهیه و توزیع انواع فیلترهای کارتریج در اندازه های متفاوت و قطعات و لوازم یدکی، آماده ارائه خدمات به مشتریان گرامی می باشد.

ccra با تامین قطعات ولوازم یدکی دستگاه تصفیه آب برند و انواع فیلتر دستگاه تصفیه آب به صورت کاملا اصل و اورجینال و با کادری مجرب و کار آزموده در اسرع وقت آماده خدمت رسانی بصورت حضوری درمحل شما مصرف کنندگان محترم , آمادگی خویش را اعلام می دارد.

جهت سفارش و خرید اینترنتی دستگاه تصفیه آب اینجا را کلیک نمایید.

جهت هرگونه سفارش وخرید با شرکت تماس بگیرید.

تلفن تماس۶۵۵۲۲۹۲۳-۶۵۵۲۲۹۶۳-۰۲۱           

همراه۰۹۳۶۴۸۴۸۹۲۰-۰۹۱۲۲۹۷۲۰۹۱

مطالب مرتبط