چگونگی نحوه ی تعویض فیلتر پست کربن واتر تک

چگونگی نحوه ی تعویض فیلتر پست کربن واتر تک

فیلتر پست کربن واتر تک در مرحله ی پنج دستگاه تصفیه آب خانگی قرار می گیرد و وظیفه ی حذف بو، رنگ و طعم نامطبوع آب ذخیره شده از مخزن را دارد.

فیلتر پست کربن واتر تک چون فقط از نوع خطی بوده و حاوی هوزینگ نمی باشد باید پس از اتمام عمر فیلتر برای تعویض آن اقدام شود. ابتدا باید جریان برق را قطع  و آب ورودی و شیر مخزن را بست.

این فیلتر یک ورودی و خروجی دارد که معمولا جهت آن روی فیلتر با فلش نمایش داده شده است . در صورتی که حین نصب، جهت فیلتر را برعکس قرار دهید امکان خارج نشدن آب و گرفتگی فیلتر وجود دارد.

در قسمت ورودی فیلتر پست کربن water tek اتصال دهنده سه راهی وصل شده که یک شلنگ از فیلتر ممبران وارد فیلتر و شلنگ دیگری از همان قسمت از مخزن وارد شده ، در بخش خروجی نیز شلنگی وجود دارد که به فیلتر مینرال می رود

بنابراین برای نصب ابتدا باید اتصالات را جدا کرده و نوار تفلون را به رزوه اتصالات زد و این عمل را برای قسمت خروجی نیز انجام داد. در مرحله بعد باید فیلتر را در جهتی که روی آن نمایش داده شده، وصل و پس از آن شلنگ ها را نیز متصل کرد در آخر هم دستگاه را به برق زده و آب ورودی را باز می کنیم.

در مرحله آخر شیر برداشت دستگاه را باز می کنیم. البته به این نکته توجه کنید که بهتر است ابتدا فیلتر را شستشو دهید و بعد از آن برای آشامیدن استفاده نمایید.

در صورت پر بودن مخزن می توان شیر مخزن و شیر برداشت را باز کرده تا آب با فشار زیاد وارد فیلتر پست کربن شود و عمل شستشو انجام گیرد. اما اگر مخزن پر نیست و یا فشار کافی ندارد نباید شیر مخزن را باز کنید زیرا ممکن است آب ورودی به فیلتر برگشت کند و آب سیاه رنگ وارد مخزن شود.

در این حالت فقط شیر برداشت را باز می کنیم و اجازه می دهیم 5 الی 10 دقیقه آب از شیر خارج شود که این آب را می توان برای مصارفی بجز آشامیدن استفاده کرد.

نکته مهمی که وجود دارد این است که اگر این فیلتر به موقع تعویض نشود میکروارگانیسم های زیادی را جذب می کند و باکتری ها و ویروس ها در این محل جمع شده و به آب باز می گردند که بو ، مزه و رنگ بدی به آب می بخشد.

چگونگی نحوه ی تعویض فیلتر پست کربن واتر تک

چگونگی نحوه ی تعویض فیلتر پست کربن واتر تک

شرکت کاسپین ارتباط عرشیا کمپانی ccra پیشگام در ارائه خدمات آب و فاضلاب، طراح و سازنده انواع دستگاه های تصفیه آب اعم از خانگی، نیمه صنعتی، صنعتی و تهیه و توزیع انواع فیلترهای کارتریج در اندازه های متفاوت و قطعات و لوازم یدکی، آماده ارائه خدمات به مشتریان گرامی می باشد.

ccra با تامین قطعات ولوازم یدکی دستگاه تصفیه آب برند و انواع فیلتر دستگاه تصفیه آب به صورت کاملا اصل و اورجینال و با کادری مجرب و کارآزموده در اسرع وقت آماده خدمت رسانی به صورت حضوری در محل شما مصرف کنندگان محترم , آمادگی خویش را اعلام می دارد.

جهت سفارش و خرید اینترنتی دستگاه تصفیه آب اینجا را کلیک نمایید.

جهت هرگونه سفارش و خرید با شرکت تماس بگیرید.

تلفن تماس۶۵۵۲۲۹۲۳-۶۵۵۲۲۹۶۳-۰۲۱

همراه۰۹۳۶۴۸۴۸۹۲۰-۰۹۱۲۲۹۷۲۰۹۱

مطالب مرتبط