آداپتور دستگاه تصفیه آب واتر تک چیست و چه کاربردی دارد؟

آداپتور دستگاه تصفیه آب واتر تک چیست و چه کاربردی دارد؟

آداپتور در واقع همان ترانس است که در دستگاه های تصفیه نصب می شوند و نیاز به برق دارد. به عبارت ساده تر آداپتور می تواند برق شهری با ولتاژ بالا را به یک برق با ولتاژ پایین تر که مورد نیاز دستگاه است تبدیل کند.

دلیل نیاز دستگاه تصفیه آب به آداپتور

در دستگاه های تصفیه آب که به روش اسمز معکوس کار می کند نیاز به برق و آداپتور می باشد.

این دستگاه‌های اسمز معکوس بین تمام دستگاه‌های تصفیه آب، بهترین نوع دستگاه محسوب می‌شوند که بدلیل وجود فیلتر ممبران است. چون آب را به صورت کامل تصفیه می کند. اسمز معکوس زمانی اتفاق میفتد که فشار آب به اندازه باشد.

در واقع زمانی که فشار آب کم است اسمز اتفاق میفتد. یعنی آب از محلی که فشارش بیشتره به جایی سرازیر میشه که فشارش کم است. ولی با استفاده از برق این عمل برعکس اتفاق می افتد که همان اسمز معکوس می باشد. در واقع آداپتور تصفیه آب برای عملکرد صحیح پمپ آب می باشد و همچنین باعث می شود فشار کافی برای فیلتر ممبران ایجاد گردد.

دلیل نیاز به آداپتور و وظیفه آداپتور در دستگاه های تصفیه

وظیفه تامین برق با ولتاژ مورد نیاز دستگاه را دارد. اصولا دستگاه های تصفیه خانگی به ولتاژ 24 نیاز دارند. این ولتاژ از میزان برق شهری خیلی کمتر می باشد و چون قطعاتی مانند لوپرشر و های پرشر و حتی شیر برقی نیاز به برق دارند وجود قطعه ای بنام آداپتور حیاتی می باشد.

کیفیت آداپتور

به دلیل اینکه دستگاه دائما به برق می باشد کیفیت آداپتور از اهمیت خاصی برخوردار است. به این دلیل که اگر آداپتور نتواند بخوبی برق مورد نیاز را تامین کند باعث خرابی پمپ و اجزای دیگر می گردد و از طرفی آداپتور قوی باعث افزایش راندمان فرآیند تصفیه می گردد.

علائم خرابی آداپتور

  • نیم سوز شدن پمپ که این دلیل می تواند منجر به بالا رفتن سختی آب شود و ممکن است منجر به ایجاد صدا در کلگی پمپ گردد.
  • مختل شدن فرایند تصفیه آب
آداپتور دستگاه تصفیه آب واتر تک چیست و چه کاربردی دارد؟

آداپتور دستگاه تصفیه آب واتر تک چیست و چه کاربردی دارد؟

شرکت کاسپین ارتباط عرشیا کمپانی ccra پیشگام در ارائه خدمات آب و فاضلاب، طراح و سازنده انواع دستگاه های تصفیه آب اعم از خانگی، نیمه صنعتی، صنعتی و تهیه و توزیع انواع فیلترهای کارتریج در اندازه های متفاوت و قطعات و لوازم یدکی، آماده ارائه خدمات به مشتریان گرامی می باشد.

ccra با تامین قطعات ولوازم یدکی دستگاه تصفیه آب برند و انواع فیلتر دستگاه تصفیه آب به صورت کاملا اصل و اورجینال و با کادری مجرب و کارآزموده در اسرع وقت آماده خدمت رسانی به صورت حضوری در محل شما مصرف کنندگان محترم , آمادگی خویش را اعلام می دارد.

جهت سفارش و خرید اینترنتی دستگاه تصفیه آب اینجا را کلیک نمایید.

جهت هرگونه سفارش و خرید با شرکت تماس بگیرید.

تلفن تماس۶۵۵۲۲۹۲۳-۶۵۵۲۲۹۶۳-۰۲۱

همراه۰۹۳۶۴۸۴۸۹۲۰-۰۹۱۲۲۹۷۲۰۹۱

مطالب مرتبط