آشنایی با گیج فشار در دستگاه تصفیه آب واتر تک

آشنایی با گیج فشار در دستگاه تصفیه آب واتر تک

وجود گیج فشار یا همان فشار سنج در دستگاه های تصفیه آب باعث کنترل بهتر دستگاه می شود و نبود آن جزو نقص و ایراد دستگاه حساب نمی شود و تاثیری بر کیفیت دستگاه ندارد .

به طور کلی کارِ این قطعه  نشان دادن فشار وارد شده به فیلتر مرحله چهارم یا همان ممبران از پمپ است ، فیلتر ممبران با یک محدوده مشخص از فشار کار می کند که گیج فشار این فشار را به صورت عقربه ای نشان می دهد تا مصرف کننده ها و تکنسین های این دستگاه ها از آن برای متوجه شدن وضعیت دستگاه استفاده کنند. لازم به ذکر است که گیج فشار در دستگاه های تصفیه آب با سیستم اسمز معکوس استفاده می شود.

معمولا از دو نوع گیج فشار در دستگاه های تصفیه آب استفاده می شود که شامل :

گیج فشار خشک و گیج فشار عقربه ای روغنی می باشد که نوع دوم آن کارایی بهتری دارد زیرا روغن گلیسیرین موجود در آن باعث جلوگیری از ارتعاش عقربه های آن می شود .

با استفاده از این قطعه می توان فهمید که  آیا فیلتر ممبران دستگاه سالم است و درست کار می کند .

محل قرار گرفتن فشار سنج بعد از فیلتر کربن بلاک یعنی فیلتر مرحله سوم و قبل از فیلتر ممبران یعنی فیلتر مرحله چهارم است .

یکی از سوال های متداول در رابطه با این قطعه این است که فشار سنج چه عددی را باید نشان بدهد؟

اگر دستگاه تصفیه آب شما در سلامت کامل باشد و همچنین فیلتر ممبران آن نقص نداشته باشد بار را روی 6 بار یا 85 PSI نشان می دهد اگر فشار سنج شما این عدد را نشان نمی داد یعنی دستگاه شما یک نقصی دارد .البته باید توجه داشته باشید که فشار باید بین 50psi  تا 150psi  باشد و عدد مشخصی ملاک نیست.

اگر دستگاه خاموش باشد عدد 0 را نشان می دهد اما اگر از چهارراهی استفاده کرده باشد فشار آب کل را با عدد 20psi  نشان می دهد.

نکته قابل توجه در دستگاه های فشار نمایش عدد بالای 150 psi است که نشانگر خطرناکی و حاد بودن شرایط است که در نهایت باعث ترکیدن هوزینگ ها می شود و شما در این شرایط باید به سرعت دستگاه را خاموش کرده و با تکنسین های شرکت کاسپین ارتباط عرشیا تماس بگیرید.

آشنایی با گیج فشار در دستگاه تصفیه آب واتر تک

آشنایی با گیج فشار در دستگاه تصفیه آب واتر تک

شرکت کاسپین ارتباط عرشیا کمپانی ccra پیشگام در ارائه خدمات آب و فاضلاب، طراح و سازنده انواع دستگاه های تصفیه آب اعم از خانگی، نیمه صنعتی، صنعتی وتهیه و توزیع انواع فیلترهای کارتریج در اندازه های متفاوت و قطعات و لوازم یدکی، آماده ارائه خدمات به مشتریان گرامی می باشد.

ccra با تامین قطعات ولوازم یدکی دستگاه تصفیه آب برند و انواع فیلتر دستگاه تصفیه آب به صورت کاملا اصل و اورجینال و با کادری مجرب و کار آزموده در اسرع وقت آماده خدمت رسانی بصورت حضوری درمحل شما مصرف کنندگان محترم , آمادگی خویش را اعلام می دارد.

جهت سفارش و خرید اینترنتی دستگاه تصفیه آب اینجا را کلیک نمایید.

جهت هرگونه سفارش وخرید با شرکت تماس بگیرید.

تلفن تماس۶۵۵۲۲۹۲۳-۶۵۵۲۲۹۶۳-۰۲۱           

همراه۰۹۳۶۴۸۴۸۹۲۰-۰۹۱۲۲۹۷۲۰۹۱

مطالب مرتبط