تست سوئیچ فشار بالا در دستگاه تصفیه آب خانگی واتر تک watertek

تست سوئیچ فشار بالا در دستگاه تصفیه آب خانگی واتر تک watertek

دستگاه های تصفیه آب خانگی واتر تک از کامل ترین و مجهزترین سیستم های تصفیه آب خانگی می باشند و شامل تمامی قطعات اصلی و مهم سیستم های اسمز معکوس هستند.

سوئیچ فشار بالا و یا سوئیچ هایپرشر (high pressure) یکی از قطعات ضروری در سیستم های تصفیه آب خانگی بوده که به صورت متوازی در کنار پمپ تصفیه قرار گرفته است و همانند کلید قطع و وصل برای خاموش کردن پمپ مورد استفاده قرار می گیرد.

هنگامی که مخزن ذخیره پر از آب تصفیه شده است و نیازی به تولید آب نمی باشد، سوئیچ فشار بالا با تشخیص فشار بالای آب درون سیستم وظیفه خاموش شدن پمپ را می دهد.

با کاهش فشار آب درون شیلنگ ها و فشار تحمیل شده به سوئیچ قطع کن فشار بالا سبب می شود تا جریان برق دوباره برقرار شود و پمپ روشن شود.

اگر این فرآیند به درستی انجام نشود می تواند سبب بروز مشکلات فراوانی در سیستم شود. با اینکه سوئیچ فشار بالا جزء قطعات دائمی سیستم است اما گاهی بر اثر مشکلات متعددی می تواند آسیب ببیند و نیاز به تعویض داشته باشد.

برای اطمینان از عملکرد صحیح این قطعه می توانید با انجام مراحل زیر آن را تست کنید.

  • هنگامی که پمپ تصفیه روشن است شیر برداشت و شیر مخزن دستگاه را در حالت بسته قرار دهید.

  • در این حالت پمپ دستگاه باید خاموش شود. در غیر این صورت به احتمال بالا سوئیچ خراب است.

  • برای اطمینان بیشتر سلامت قطعه بهتر است این کار را با استفاده از اهم متر انجام دهید.

  • سوئیچ را به طور کامل با باز کردن اتصالات و شیلنگ ها از سیستم خارج کنید.

  • دو سر اهم متر را به خروجی و ورودی سنسور وصل کنید.

  • در این حالت اهم متر باید مقاومت و وصل بودن مدار و جریان برق را نشان دهد.

  • در مرحله ای دیگر ورودی سوئیچ را با استفاده از شیلنگ به خروجی پمپ وصل کنید و خروجی سوئیچ را با استفاده از شیر یک طرفه کاملا مسدود کنید و هر دو سر اهم متر را به ورودی و خروجی جریان سوئیچ وصل کنید. در این حالت سوئیچ تحت فشار است و اهم متر باید عدم وجود مقاومت را نشان دهد. در غیر این صورت سنسور 100% خراب است و باید تعویض شود.

تست سوئیچ فشار بالا در دستگاه تصفیه آب خانگی واتر تک watertek

تست سوئیچ فشار بالا در دستگاه تصفیه آب خانگی واتر تک watertek

شرکت کاسپین ارتباط عرشیا کمپانی ccra پیشگام در ارائه خدمات آب و فاضلاب، طراح و سازنده انواع دستگاه های تصفیه آب اعم از خانگی، نیمه صنعتی، صنعتی وتهیه و توزیع انواع فیلترهای کارتریج در اندازه های متفاوت و قطعات و لوازم یدکی، آماده ارائه خدمات به مشتریان گرامی می باشد.

ccra با تامین قطعات ولوازم یدکی دستگاه تصفیه آب برند و انواع فیلتر دستگاه تصفیه آب به صورت کاملا اصل و اورجینال و با کادری مجرب و کار آزموده در اسرع وقت آماده خدمت رسانی بصورت حضوری درمحل شما مصرف کنندگان محترم , آمادگی خویش را اعلام می دارد.

جهت سفارش و خرید اینترنتی دستگاه تصفیه آب اینجا را کلیک نمایید.

جهت هرگونه سفارش وخرید با شرکت تماس بگیرید.

تلفن تماس: ۶۵۵۲۲۹۲۳-۶۵۵۲۲۹۶۳-۰۲۱           

همراه: ۰۹۳۶۴۸۴۸۹۲۰-۰۹۱۲۲۹۷۲۰۹۱

مطالب مرتبط