شیر برقی در دستگاه تصفیه آب واتر تک

شیر برقی در دستگاه تصفیه آب واتر تک

شیر برقی یکی از تجهیزات به کار برده شده در تمامی سیستم های تصفیه آب واتر تک (water tek) که به روش اسمز معکوس عمل می کند می باشد. در واقع شیر برقی شیری است که با اعمال نیروی الکتریکی شروع به کار می کند و میزان جریان ورودی سیال را در سیستم تصفیه آب قطع و یا وصل می کند.

شیر برقی شامل شیری است که به مکانیزم بویین برقی متصل می باشد و وظیفه دارد تا جریان سیال را در مواقعی قطع و یا وصل کند. البته تغییر ایجاد شده و قطع و وصل شدن جریان سیال به وسیله شیر برقی مبتنی بر دستوری است که شیر برقی از سیستم تصفیه آب دریافت می کند.

به صورت کلی شیرهای برقی از دو قسمت مهم به نام بدنه شیر و سولونوئید (solenoid) تشکیل می شود. با بررسی دقیق تر و جزئی تر قسمت سولونوئید در شیر برقی، خود شامل اجزاء مختلفی از جمله سیم پیچ، میله آهنی، فنر، شیر کنترلی و کابل کنترلی است و قسمت بدنه یا شیر اصلی شامل ورودی، خروجی ، دیافراگم و فنر دیافراگم می شود. در این شیرها نیز جهت آب بندی مناسب از اورینگ های پلاستیکی بهره می برند.

هنگامی که شیر برقی فعال می باشد در واقع مقدار بسیار کمی از سیال در قسمت مجرا و شیر کنترلی عبور می کند و هنگامی که شیر برقی غیر فعال می شود مسیر کنترلی بسته می شود و فنر دیافراگم با فشاری که به دیافراگم وارد می کند سبب بسته شدن مسیر اصلی جریان آب می گردد. می توان گفت که شیر برقی به واسطه ایجاد اختلاف فشار در قسمت زیری و بالایی دیافراگم عمل می کند. اگر به هر دلیلی فشار دیافراگم از فشار ورودی بیشتر شود، شیر برقی عملکرد خود را از دست می دهد.

شیر برقی در دستگاه تصفیه آب واتر تک

شیر برقی در دستگاه تصفیه آب واتر تک

شرکت کاسپین ارتباط عرشیا کمپانی ccra پیشگام در ارائه خدمات آب و فاضلاب، طراح و سازنده انواع دستگاه های تصفیه آب اعم از خانگی، نیمه صنعتی، صنعتی وتهیه و توزیع انواع فیلترهای کارتریج در اندازه های متفاوت و قطعات و لوازم یدکی، آماده ارائه خدمات به مشتریان گرامی می باشد.

ccra با تامین قطعات ولوازم یدکی دستگاه تصفیه آب برند و انواع فیلتر دستگاه تصفیه آب به صورت کاملا اصل و اورجینال و با کادری مجرب و کار آزموده در اسرع وقت آماده خدمت رسانی بصورت حضوری درمحل شما مصرف کنندگان محترم , آمادگی خویش را اعلام می دارد.

جهت سفارش و خرید اینترنتی دستگاه تصفیه آب اینجا را کلیک نمایید.

جهت هرگونه سفارش وخرید با شرکت تماس بگیرید.

تلفن تماس: ۶۵۵۲۲۹۲۳-۶۵۵۲۲۹۶۳-۰۲۱           

همراه: ۰۹۳۶۴۸۴۸۹۲۰-۰۹۱۲۲۹۷۲۰۹۱

مطالب مرتبط