مزایا و معایب اتصالات فیتینگی در دستگاه تصفیه آب خانگی واتر تک

مزایا و معایب اتصالات فیتینگی در دستگاه تصفیه آب خانگی واتر تک

اتصالات قطعاتی پلاستیکی هستند و از لحاظ نوع قرار گرفتن شیلنگ، نوع کاربرد، ابعاد و غیره در دسته های مختلفی تقسیم بندی می شوند.

برای مثال اتصالات مورد استفاده در دستگاه های تصفیه آب خانگی ورودی و خروجی 1.4 اینچ دارند و از نظر ابعادی کوچک تر هستند اما اتصالات مورد استفاده در دستگاه های تصفیه آب خانگی نیمه صنعتی ورودی و خروجی 3.8 اینچی دارند و بزرگتر از اتصالات خانگی هستند.

یکی از مهم ترین عواملی که سبب ایجاد تفاوت بین اتصالات می شود فیتینگی یا مهره ای بودن آنها است. اتصالات فیتینگی از جدیدترین اتصالات طراحی شده هستند و به نوعی جایگزین اتصالات مهره ای شده اند.

این نوع از اتصالات با عنوان اتصالات سریع نیز شناخته می شود زیرا کارکردن با اتصالات فیتینگی بسیار آسان است و نصب و خارج کردن شیلنگ درون آن ها با سرعت بیشتری انجام می پذیرد.

یکی از رایج ترین مشکلات در اتصالات فیتینگی این است که آب بندی ضعیفی داشته باشند. البته این اتفاق در اتصالاتی که کیفیت بالایی دارند رخ نمی دهد اما اگر اتصالات از نظر کیفیتی ضعیف تر باشند احتمال نشتی آب در آنها بالاتر می رود.

در واقع اتصالات ضعیف قادر به نگه داشتن شیلنگ درون خود نمی باشند و ممکن است ضامن اتصال تحت فشار بالا باز شود و یا کناره های ضامن دچار نشتی آب شود.

قطعه ای با نام خار فیتینگ برای اطمینان از عملکرد اتصالات فیتینگی طراحی شده است که در قسمت پشتی ضامن نگه دارنده قرار می گیرد. خار فیتینگ مانع از جدا شدن احتمالی شیلنگ می شود.

معایب اتصالات فیتینگی

  • استحکام اتصالات فیتینگی از اتصالات مهره ای کمتر است.
  • در اتصالات فیتینگی احتمال ایجاد نشتی مخصوصا اگر از قفل فیتینگ استفاده نشود، وجود دارد.

مزایا اتصالات فیتینگی

  • سرعت کار بالا با اتصالات فیتینگی
  • کارکرد آسان و راحت
مزایا و معایب اتصالات فیتینگی در دستگاه تصفیه آب خانگی واتر تک

مزایا و معایب اتصالات فیتینگی در دستگاه تصفیه آب خانگی واتر تک

شرکت کاسپین ارتباط عرشیا کمپانی ccra پیشگام در ارائه خدمات آب و فاضلاب، طراح و سازنده انواع دستگاه های تصفیه آب اعم از خانگی، نیمه صنعتی، صنعتی وتهیه و توزیع انواع فیلترهای کارتریج در اندازه های متفاوت و قطعات و لوازم یدکی، آماده ارائه خدمات به مشتریان گرامی می باشد.

ccra با تامین قطعات ولوازم یدکی دستگاه تصفیه آب برند و انواع فیلتر دستگاه تصفیه آب به صورت کاملا اصل و اورجینال و با کادری مجرب و کار آزموده در اسرع وقت آماده خدمت رسانی بصورت حضوری درمحل شما مصرف کنندگان محترم , آمادگی خویش را اعلام می دارد.

جهت سفارش و خرید اینترنتی دستگاه تصفیه آب اینجا را کلیک نمایید.

جهت هرگونه سفارش وخرید با شرکت تماس بگیرید.

تلفن تماس: ۶۵۵۲۲۹۲۳-۶۵۵۲۲۹۶۳-۰۲۱           

همراه: ۰۹۳۶۴۸۴۸۹۲۰-۰۹۱۲۲۹۷۲۰۹۱

مطالب مرتبط