نحوه ی تست مخزن تصفیه آب واترتک

نحوه ی تست مخزن تصفیه آب واترتک

اگر از دستگاه تصفیه آب اسمز معکوس خانگی واترتک استفاده می نمایید در کنار دستگاه یک مخزن وجود دارد که وظیفه ی آن ذخیره نمودن آب تصفیه شده از سیستم است تا در مواقع لازم آب را با فشار بالا در اختیارتان قرار دهد.

در بعضی مواقع پیش می آید که فشار آب خروجی از شیر برداشت دیگر مانند قبل نیست و کاهش فشار داشته است مخصوصا زمانی که چند سال از دستگاه تصفیه آب استفاده کرده باشید.

دلیل اصلی و مهم کاهش فشار آب خروجی از دستگاه تصفیه آب واترتک، خرابی مخزن است.

البته دلایل دیگری مانند گرفتگی فیلترها از جمله فیلتر ممبران، خرابی پمپ و غیره نیز دارد اما اولین قطعه ای که باید بررسی شود مخزن ذخیره است.

همان طور که می دانیم مخزن ذخیره از دو بخش تشکیل شده است، بخشی که آب را در خود نگه می دارد و بخشی که هوای فشرده درون آن وجود دارد.

درواقع این کیسه ی هوا باعث می شود که فشار آب افزایش یابد و آب درون مخزن تا آخرین قطره خارج شود.

برای اینکه مطمئن شویم مخزن تصفیه آب واترتک سالم است و یا خراب باید مراحل زیر را انجام دهیم.

ابتدا دستگاه تصفیه آب را از برق بکشید. شیر آب ورودی را نیز ببندید.
مخزن را با جدا کردن شیلنگ تصفیه ، از دستگاه جدا کنید.

در محلی مناسب شیر مخزن را باز کنید تا به طور کامل آب مخزن خالی شود.

اگر با فشار، کل آب مخزن خالی شد و وزن مخزن کم شد، مخزن مشکلی ندارد ولی اگر آبی در مخزن وجود نداشت و مخزن سنگین بود و یا با فشار خیلی کم آب از مخزن خارج شود، یعنی مخزن خراب است.

خرابی مخزن می تواند دو حالت داشته باشد :

یا کیسه ی هوا و دیافراگم مخزن پاره شده است.
و یا باد کیسه ی مخزن کم و یا تخلیه شده است.

برای اینکه متوجه شوید آیا کیسه ی هوای مخزن سالم است و یا دچار پارگی شده است باید شیر تنظیم هوایی که در زیر مخزن وجود دارد را با شی نوک تیز به داخل فشار دهید.

اگر از این قسمت آب خارج شد یعنی دیافراگم پاره شده است ولی اگر هوا خارج شد دیافراگم سالم است و فشار هوای درونش کم است که باید با تلمبه کیسه ی هوای مخزن را پر کنید.

نحوه ی تست مخزن تصفیه آب واترتک

نحوه ی تست مخزن تصفیه آب واترتک

شرکت کاسپین ارتباط عرشیا کمپانی ccra پیشگام در ارائه خدمات آب و فاضلاب، طراح و سازنده انواع دستگاه های تصفیه آب اعم از خانگی، نیمه صنعتی، صنعتی وتهیه و توزیع انواع فیلترهای کارتریج در اندازه های متفاوت و قطعات و لوازم یدکی، آماده ارائه خدمات به مشتریان گرامی می باشد.

ccra با تامین قطعات ولوازم یدکی دستگاه تصفیه آب برند و انواع فیلتر دستگاه تصفیه آب به صورت کاملا اصل و اورجینال و با کادری مجرب و کار آزموده در اسرع وقت آماده خدمت رسانی بصورت حضوری درمحل شما مصرف کنندگان محترم , آمادگی خویش را اعلام می دارد.

جهت سفارش و خرید اینترنتی دستگاه تصفیه آب اینجا را کلیک نمایید.

جهت هرگونه سفارش وخرید با شرکت تماس بگیرید.

تلفن تماس۶۵۵۲۲۹۲۳-۶۵۵۲۲۹۶۳-۰۲۱           

همراه۰۹۳۶۴۸۴۸۹۲۰-۰۹۱۲۲۹۷۲۰۹۱

مطالب مرتبط