ویژگی کربن فعال مورد استفاده در دستگاه تصفیه آب خانگی واتر تک

ویژگی کربن فعال مورد استفاده در دستگاه تصفیه آب خانگی واتر تک

کربن فعال به صورت بلوک کربن و ذرات پودری کربن در دستگاه های تصفیه آب خانگی واتر تک به عنوان فیلتر تصفیه آب به کار برده می شوند. کربن پودری در دستگاه تصفیه آب به صورت خطی و یا هوزینگی ارائه می شود. در حالت کلی تمامی کربن های موجود در فیلترهای تصفیه آب، فعال شده اند و دارای ویژگی هایی می باشند.

ذرات کربن با انجام مراحل فیزیکی و شیمیایی متعدد فعال می شود و طی این فرآیندها دارای سطح مقطع و منافذی می شوند که خاصیت جذب آلاینده ها در کربن را افزایش می دهند. کربن فعال را طبق ویژگی ها و فعالیت آنها می توان تقسیم کرد. ویژگی فعالیتی کربن شامل اندازه منافذ درون آن است و به سه دسته منافذ میکرو (micropore)، منافذ مسو (mesopore) و منافذ ماکرو (macropore) دسته بندی می شوند. در واقع ویژگی اندازه منافذ در کربن ارتباط مستقیمی با فرآیند جذب آلاینده ها توسط کربن دارد.

عملکرد فیلتر کربن فعال به این صورت است که جذب سطحی اولیه در آن صورت می گیرد و طی آن مواد شیمیایی و آلاینده ها به سطوح کربن می چسبند. جذب فیزیکی به این دلیل اتفاق می افتد که تمامی مولکول ها نیروهای جذب را اعمال می کنند و طی آن ماده جذب شده از طریق منافذ به ناحیه ای در کربن می رسند که قوی ترین نیروهای جاذب را در خود دارد. با رسیدن آلاینده ها به محلی که نیروهای جاذب قوی در آن وجود دارد، آلاینده ها در کربن به خوبی نگه داشته می شوند.

علاوه بر فرآیند بالا که به صورت جذب فیزیکی رخ می دهد، واکنش های شیمیایی نیز بر روی سطح کربن اتفاق می افتد. این واکنش شیمیایی شامل واکنش کربن و کلر است و برای شکل دادن یون های کلرید و حذف آنها از آب صورت می گیرد.

ویژگی کربن فعال مورد استفاده در دستگاه تصفیه آب خانگی واتر تک

ویژگی کربن فعال مورد استفاده در دستگاه تصفیه آب خانگی واتر تک

شرکت کاسپین ارتباط عرشیا کمپانی ccra پیشگام در ارائه خدمات آب و فاضلاب، طراح و سازنده انواع دستگاه های تصفیه آب اعم از خانگی، نیمه صنعتی، صنعتی وتهیه و توزیع انواع فیلترهای کارتریج در اندازه های متفاوت و قطعات و لوازم یدکی، آماده ارائه خدمات به مشتریان گرامی می باشد.

ccra با تامین قطعات ولوازم یدکی دستگاه تصفیه آب برند و انواع فیلتر دستگاه تصفیه آب به صورت کاملا اصل و اورجینال و با کادری مجرب و کار آزموده در اسرع وقت آماده خدمت رسانی بصورت حضوری درمحل شما مصرف کنندگان محترم , آمادگی خویش را اعلام می دارد

جهت سفارش و خرید اینترنتی دستگاه تصفیه آب اینجا را کلیک نمایید.

جهت هرگونه سفارش وخرید با شرکت تماس بگیرید.

تلفن تماس: ۶۵۵۲۲۹۲۳-۶۵۵۲۲۹۶۳-۰۲۱           همراه: ۰۹۳۶۴۸۴۸۹۲۰-۰۹۱۲۲۹۷۲۰۹۱

مطالب مرتبط