کار کلکتور در دستگاه تصفیه آب واتر تک چیست؟

کار کلکتور در دستگاه تصفیه آب واتر تک چیست؟

امروزه لوله کشی ساختمان ها با قدیم فرق کرده است ومی توان در مسیر لوله کشی کلکتور به کار برد که وسیله ای میله ای و لوله ای شکل است که به انشعابات مختلف تقسیم می شود.

بر سر هر انشعاب شیری قرار دارد و هر گاه بخواهیم قسمتی از لوله کشی را تعمیر کنیم دیگر نیاز نیست کل آب را ببندیم و فقط قسمت مربوطه را می بندیم و تعمیر می کنیم به این شیوه لوله کشی ، لوله کشی کلکتوری می گویند.در لوله کشی کلکتوری نیاز به کنده کاری عمیق برای لوله کشی نیست.

کلکتور به معنی جمع کننده است . کلکتور امکان اتصال لوله های آب گرم و سرد را دارد. لوله اصلی شهر توسط شیرهای زانویی (زانوهای کلکتوری) به کلکتور وصل می شود که از نوع والو دار هستند.

اگر کلکتور برای آب سرد باشد یک سر آن به لوله وصل و سر دیگر آن درپوش دارد ولی اگر برای سیستم گرمایشی باشد یک سر آن به لوله اصلی و سر دیگر به آبگرمکن یا پکیج وصل می شود.

اما چگونه این کلکتورها را کار گذاشته می شود؟

معمولا داخل یک جعبه به نام جعبه کلکتور کار می گذارند. این جعبه ها بوسیله دو پایه در پایین و دو تا در بالا با بست مخصوص کلکتور نصب می شوند. این جعبه ها معمولا در آشپزخانه ، سرویس بهداشتی و یا تراس در ارتفاع 15 تا 20 سانتی متر نصب می شوند و نباید در مکان های تاریک و مرطوب قرار بگیرد.

هرچه قطر لوله کلکتور بیشتر باشد خروجی کلکتور نیز بیشتر می شود و اگر کلکتور دارای انشعاب بیشتری بود بهتر است از زانویی و لوله 32 استفاده کنیم ولی اگر انشعابات کم بود از زانویی و لوله 25 استفاده می کنیم.

کار کلکتور در دستگاه تصفیه آب واتر تک چیست؟

کار کلکتور در دستگاه تصفیه آب واتر تک چیست؟

شرکت کاسپین ارتباط عرشیا کمپانی ccra پیشگام درارائه خدمات آب و فاضلاب، طراح و سازنده انواع دستگاه های تصفیه آب اعم از خانگی، نیمه صنعتی، صنعتی وتهیه و توزیع انواع فیلترهای کارتریج در اندازه های متفاوت و قطعات و لوازم یدکی، آماده ارائه خدمات به مشتریان گرامی می باشد.

ccra با تامین قطعات ولوازم یدکی دستگاه تصفیه آب برند و انواع فیلتر دستگاه تصفیه آب به صورت کاملا اصل و اورجینال و با کادری مجرب و کار آزموده در اسرع وقت آماده خدمت رسانی بصورت حضوری درمحل شما مصرف کنندگان محترم , آمادگی خویش را اعلام می دارد.

جهت سفارش و خرید اینترنتی دستگاه تصفیه آب اینجا را کلیک نمایید.

جهت هرگونه سفارش وخرید با شرکت تماس بگیرید.

تلفن تماس۶۵۵۲۲۹۲۳-۶۵۵۲۲۹۶۳-۰۲۱

همراه۰۹۳۶۴۸۴۸۹۲۰-۰۹۱۲۲۹۷۲۰۹۱

مطالب مرتبط