کلگی پمپ دستگاه تصفیه آب واتر تک

کلگی پمپ دستگاه تصفیه آب واتر تک

همانطور که گفتیم یکی از اجزای بسیار مهم در دستگاه تصفیه آب خانگی اسمز معکوس پمپ است که از دو قسمت دینام و قسمت کلگی یا هد پمپ تشکیل می شود.

کلگی دارای یک ورودی و یک خروجی آب است که آب ورودی را با فشار زیاد وارد دستگاه می کند. اصولا کلگی ها طوری طراحی شده اند که با همه پمپ ها همخوانی دارند اما سعی کنید که دینام و کلگی از یک برند باشند.

اما در چه مواقعی باید کلگی پمپ واتر تک را عوض کرد؟

امکان دارد آب از کلگی پمپ نشت کند اگر این اتفاق بیافتد به موتور پمپ آسیب می رساند و باید آن را تعمیر و یا حتی تعویض کنید. اگر کلگی را عوض کردید حتما چک کنید که فیلتر ممبران به درستی کار کند چون یکی از مضرات نشتی آب توسط کلگی این است که فیلتر ممبران را کیپ می کند. همچنین چک کنید که سوئیچ ها بدرستی کار کنند و پمپ دستگاه تصفیه آب به موقع روشن و خاموش شود.

اگر فشار آب دستگاه واتر تک کم باشد باید هد پمپ را عوض کرد تا فشار آب افزایش پیدا کند چون اگر آب کم باشد ممکن است دینام پمپ نیز خراب شود .

بعضی وقت ها نیز پمپ صدای خیلی زیادی می دهد شاید این صدا از کلگی باشد اول پیچ های کلگی را سفت کنید اگر صدا برطرف نشد  باید تعویض شود. البته امکان دارد از بلبرینگ های داخل موتور باشد.

اگر خواستید کلگی را عوض کنید اول دستگاه را خاموش کرده پیچ های اتصال پمپ به بدنه را باز کنید و پمپ را بیرون بیاورد. دقت کنید سه پیچ روی کلگی می بینید آن را باز کنید تا از موتور جدا شود.

حال کلگی جدید را جایگزین کنید فقط مراقب باشید که در جای خودش قرار بگیرد مجددا پیچ ها را ببندید و پمپ را سر جایش سفت کنید و دستگاه تصفیه آب را روشن کنید و چک کنید که حتما پمپ به درستی کار کند.

کلگی پمپ دستگاه تصفیه آب واتر تک

کلگی پمپ دستگاه تصفیه آب واتر تک

شرکت کاسپین ارتباط عرشیا کمپانی ccra پیشگام در ارائه خدمات آب و فاضلاب، طراح و سازنده انواع دستگاه های تصفیه آب اعم از خانگی، نیمه صنعتی، صنعتی وتهیه و توزیع انواع فیلترهای کارتریج در اندازه های متفاوت و قطعات و لوازم یدکی، آماده ارائه خدمات به مشتریان گرامی می باشد.

ccra با تامین قطعات ولوازم یدکی دستگاه تصفیه آب برند و انواع فیلتر دستگاه تصفیه آب به صورت کاملا اصل و اورجینال و با کادری مجرب و کار آزموده در اسرع وقت آماده خدمت رسانی بصورت حضوری درمحل شما مصرف کنندگان محترم , آمادگی خویش را اعلام می دارد.

جهت سفارش و خرید اینترنتی دستگاه تصفیه آب اینجا را کلیک نمایید.

جهت هرگونه سفارش وخرید با شرکت تماس بگیرید.

تلفن تماس۶۵۵۲۲۹۲۳-۶۵۵۲۲۹۶۳-۰۲۱

همراه۰۹۳۶۴۸۴۸۹۲۰-۰۹۱۲۲۹۷۲۰۹۱

مطالب مرتبط