تصفیه آب و پساب های صنعتی

همه جوامع به صورت جامد و مایع فضولات تولید می کنند. بخش مایع این فضولات یا پساب ها همان آب مصرفی جامعه است که در نتیجه کاربردهای گوناگون زیستی، کشاورزی، صنعتی  آلوده شده است. مکانیسم تصفیه پساب های صنعتی به سه دسته فیزیکی، شیمیایی، بیولوژیکی تقسیم می شود.

در طی روش فیزیکی تصفیه پساب های صنعتی به آشغال گیری، شناورسازی، دانه گیری، ته نشینی، هوادهی و… می پردازد. آشغالگیری باعث جلوگیری از ورود شن و ماسه و ذرات در شت به تصفیه خانه را می گیرد.

 تصفیه پساب های صنعتی با استفاده از مکانیسم شیمیایی، روش هایی که در آنها برای حذف آلاینده ها از مواد و واکنش های شیمیایی استفاده می شود. هوادهی، انعقاد و لخته سازی، تبادل یون و تنظیم پی اچ جز روش های شیمیایی محسوب می شود.

در تصفیه پساب های صنعتی  بیلوژیکی از دو روش هوازی و بی هوازی برای حذف آلاینده ها استفاده می شود. فرآیند های بیولوژیکی که در حضور اکسیژن فعال صورت میگرد مانند روش لجن فعال، از روش های بیولوژیکی هوازی محسوب می شود. به فرایند هایی که در غیاب اکسیژن محلول توسط میکروارگانیسم اتفاق می افتد فرایندهای بی هوازی گویند.

شرکت کاسپین ارتباط عرشیا آماده ارائه هر گونه خدمات برای دستگاه های تصفیه آب می باشد، برای آگاهی از محصولات و مشاوره لازم می توانید با شماره های زیر تماس حاصل فرمایید:

تلفن ثابت: 65522923-021          همراه: 09122972091     

مطالب مرتبط